Zapowiedzi


Psi Patrol Film

animacja, familijny

Zobacz zwiastun

reżyseriaCal Brunker

scenariuszCal Brunker / Bob Barlen

Gramy w terminie od 03.09.2021 do 16.09.2021

Premiera w Polsce03.09.2021

Żaden piesek nie jest za mały na tak wielką przygodę!


Teściowie

komedia

Zobacz zwiastun

reżyseriaKuba Michalczuk

scenariuszMarek Modzelewski

Gramy w terminie od 10.09.2021 do 23.09.2021

Premiera w Polsce10.09.2021

Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.


Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła

animacja, komedia

Zobacz zwiastun

reżyseriaJeremy Degruson / Ben Stassen

scenariuszBob Barlen / Cal Brunker

Gramy w terminie od 17.09.2021 do 30.09.2021

Premiera w Polsce17.09.2021

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.


Small World

dramat

Zobacz zwiastun

reżyseriaPatryk Vega

scenariuszOlaf Olszewski / Patryk Vega

Gramy w terminie od 17.09.2021 do 23.09.2021

Premiera w Polsce10.09.2021

Czteroletnia dziewczynka zostaje porwana z polskiej wsi. Udaje się ją odnaleźć dopiero po czternastu latach.


Żeby nie było śladów

dramat

Zobacz zwiastun

reżyseriaJan P. Matuszyński

scenariuszKaja Krawczyk-Wnuk

Gramy w terminie od 24.09.2021 do 07.10.2021

Premiera w Polsce24.09.2021

Grzegorz Przemyk umiera na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Komunistyczny reżim usiłuje obarczyć winą pracowników pogotowia.


Jeźdźcy sprawiedliwości

kryminał, akcja

Zobacz zwiastun

reżyseriaAnders Thomas Jensen

scenariuszAnders Thomas Jensen

Gramy w terminie od 24.09.2021 do 30.09.2021

Premiera w Polsce24.09.2021

Markus wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk.


Nie czas umierać

sensacyjny

Zobacz zwiastun

reżyseriaCary Joji Fukunaga

scenariuszNeal Purvis / Robert Wade

Gramy w terminie od 01.10.2021 do 21.10.2021

Premiera w Polsce01.10.2021

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.


Wyszyński- zemsta czy przebaczenie

biograficzny, dramat, wojenny

Zobacz zwiastun

reżyseriaTadeusz Syka

scenariuszTadeusz Syka

Gramy w terminie od 01.10.2021 do 07.10.2021

Premiera w Polsce17.09.2021

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan II". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie "Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?".


Jak rozmawiać z psem

familijny, komedia

Zobacz zwiastun

reżyseriaGil Junger

scenariuszGil Junger

Gramy w terminie od 02.10.2021 do 14.10.2021

Premiera w Polsce24.09.2021

Oliver ma 12 lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.


Wesele

dramat

Zobacz zwiastun

reżyseriaWojciech Smarzowski

scenariuszWojciech Smarzowski

Gramy w terminie od 08.10.2021 do 21.10.2021

Premiera w Polsce08.10.2021

Historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. Szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna.


Ainbo: Strażniczka Amazonii

animacja, familijny, przygodowy

Zobacz zwiastun

reżyseriaRichard Claus / Jose Zelada

scenariuszRichard Claus / Brian Cleveland

Gramy w terminie od 15.10.2021 do 21.10.2021

Premiera w Polsce15.10.2021

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta - pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.


Zupa nic

komedia obyczajowa

Zobacz zwiastun

reżyseriaKinga Dębska

scenariuszKinga Dębska

Gramy w terminie od 22.10.2021 do 28.10.2021

Premiera w Polsce27.08.2021

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.


Furioza

dramat, akcja

Zobacz zwiastun

reżyseriaCyprian T. Olencki

scenariuszCyprian T. Olencki / Tomasz Klimala

Gramy w terminie od 22.10.2021 do 04.11.2021

Premiera w Polsce22.10.2021

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.