Zapowiedzi


Strażniczka smoków_plakat

Strażniczka Smoków / PREMIERA

animacja

Zobacz zwiastun

reżyseriaSalvador Simó, Jianping Li

scenariuszCarole Wilkinson, Pablo I. Castrillo

Gramy w terminie17-30.05.2024r.

Premiera w Polsce24.05.2024r.

W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionych smoków. Dziewczynka spędza czas, pomagając swej opiekunce w pałacowym gospodarstwie. Próbuje też trzymać z dala od kłopotów niesforną przyjaciółkę, myszkę Hua Hua, która ciągle przeszkadza w obowiązkach. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musi uratować niezwykle cenne, smocze jajo. Dziewczynka, w towarzystwie starego smoka, wyrusza w pełną wyzwań podróż, by odnaleźć magiczną wodę. Tylko tam przychodzą bowiem na świat nowe smoki. Podczas tej niebezpiecznej przygody Ping znajdzie sposób na uwolnienie swej mocy i odkryje, że jest prawdziwą Strażniczką smoków.


Plakat_Back_to_Black_Historia_Amy_Winehouse_Kino_Świat

Back to Black. Historia Amy Winehouse

Biograficzny

Zobacz zwiastun

reżyseriaSam Taylor-Johnson

scenariuszMatt Greenhalgh

Gramy w terminie17-23.05.2024r.

Premiera w Polsce19.04.2024r.

Amy Winehouse to jedna z największych artystek w historii, która sprzedała ponad 30 milionów płyt na całym świecie, a jej utwory w serwisach streamingowych generują dziś ponad 80 milionów odtworzeń miesięcznie. Słynny drugi album brytyjskiej artystki „Back to Black” z 2006 roku przyniósł jej światową sławę oraz 5 nagród Grammy, w tym Nagrodę Roku i Piosenkę Roku za hitowy singiel „Rehab”. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” tylko w kinach.


wariaci b1

WARIACI

polska komedia kryminalna

Zobacz zwiastun

reżyseriaJan Jakub Kolski

scenariuszJan Jakub Kolski

Gramy w terminie17-23.05.2024r.

Premiera w Polsce12.04.2024r.

Historia pary marzycieli - Eryka i Karolki, którzy po wyjściu z więzienia postanawiają rozpocząć nowe i pozbawione problemów życie na łonie natury.


GARFIELD

GARFIELD / PREMIERA

Animacja, Familijny, Komedia

Zobacz zwiastun

reżyseriaMark Dindal

scenariuszPaul A. Kaplan, David Reynolds

Gramy w terminie18.05-13.06.2024r.

Premiera w Polsce31.05.2024r.

Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem - niechlujnym ulicznym kotem Vicem - Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.


jbn-plakatpl-lq

Jutro będzie nasze / PREMIERA

komedia

Zobacz zwiastun

reżyseriaPaola Cortellesi

scenariuszPaola Cortellesi, Furio Andreotti

Gramy w terminie24-30.05.2024r.

Premiera w Polsce24.05.2024r.

Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi.


Przysiega_Ireny_PLAKAT_preview

PRZYSIĘGA IRENY

dramat

Zobacz zwiastun

reżyseriaLouise Archambault

scenariuszDan Gordon

Gramy w terminie24, 28, 29.05.2024r.

Premiera w Polsce19.04.2024r.

Trwa II wojna światowa. 19-letnia Irena (Sophie Nélisse) w wojennej zawierusze traci kontakt z rodziną. Siłą zostaje zmuszona do niewolniczej pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Jej sytuacja polepsza się, gdy zwraca na nią uwagę Rugemer – major SS (Dougray Scott). Zafascynowany rezolutną dziewczyną mężczyzna zauważa, że pracuje ona ponad swoje siły i awansuje ją w strukturze fabryki. Irena przejmuje nowe obowiązki w kuchni, a później także dostaje za zadanie zarządzanie szwalnią, w której pracuje kilkunastu Żydów. Bohaterce udaje się podsłuchać rozmowę Niemców, z której dowiaduje się o planach likwidacji pobliskiego getta i postanawia znaleźć sposób na to, by ocalić podlegających jej robotników. Wkrótce rozwiązanie sytuacji pojawia się samo – młoda Polka otrzymuje propozycję pracy w roli gosposi w posiadłości Rugemera. Irena postanawia wykorzystać zaufanie pracodawcy i ukryć w jego domu Żydów pracujących wcześniej w szwalni. Konspiracja nie trwa jednak długo. Rugemer odkrywa tajemnicę Ireny i stawia jej trudne do zaakceptowania ultimatum.


ONE LIFE_poster finalny 25032024

JEDNO ŻYCIE / PREMIERA

Biograficzny, Dramat, Wojenny

Zobacz zwiastun

reżyseriaJames Hawes

scenariuszLucinda Coxon, Nick Drake

Gramy w terminie31.05-06.06.2024r.

Premiera w Polsce31.05.2024r.

Historia Nicholasa Wintona, który w czasie II WŚ zorganizował transport 669 żydowskich dzieci z Czech do Wielkiej Brytanii. Pół wieku po wojnie spotkał się z ocalałymi osobami w programie telewizyjnym.


438160158_18262872220212301_7388066424797957518_n

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów / PREMIERA

Animacja

Zobacz zwiastun

reżyseriaNéstor F. Dennis

scenariuszNéstor F. Dennis

Gramy w terminie1-2 ; 8-9.06.2024r.

Premiera w Polsce07.06.2024r.

Przygody puffina czyli malutkiego ptaszka Jurka Maskonurka i jego czwórki przyjaciół, których misją jest ocalenie swojej ukochanej wioski przed nikczemnymi wynalazkami inżyniera, morsa Ottona.


Do uslug_plakat cut

Do usług szanownej pani / PREMIERA

Dramat, Komedia, Romans

Zobacz zwiastun

reżyseriaGilles Legardinier

scenariuszGilles Legardinier, Christel Henon

Gramy w terminie7-13.06.2024r.

Premiera w Polsce07.06.2024r.

Osiągnąwszy wiek, w którym niemal wszystkie bliskie mu osoby odeszły lub rozjechały się po świecie, Andrew Blake nie ma już nawet ochoty na żarty ze swoim kolegą z młodości, Richardem. Pod wpływem nagłego impulsu postanawia przekazać stery swojej małej angielskiej firmy w ręce zaufanej asystentki i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony. Na miejscu nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości i to mu się podoba. Niestety, kiedy Andrew pojawia się w posiadłości rodziny Beauvillier, nic nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażał… Wdowa Nathalie, jego szefowa, zaskakuje osobliwymi zwyczajami... Z kucharką Odile nie jest łatwo znaleźć wspólny język, biorąc pod uwagę jej wybuchowy charakter i skrywane tajemnice. Młoda gosposia, Manon, wydaje się zagubiona i zrozpaczona. Zarządca majątku, Philippe, mieszkający w głębi parku, z jakiegoś powodu trzyma się na dystans z resztą mieszkańców posiadłości. No i trzeba jeszcze wkraść się w łaski imponującego kocura o imieniu Mefisto. Andrew wie, że nie ma już wyboru. On, który był przekonany, że jego życie dobiega końca, będzie musiał zacząć je od nowa…


W glowie plakat 2 - plakat net v2

W głowie się nie mieści 2 / PREMIERA

Animacja, Komedia

Zobacz zwiastun

reżyseriaKelsey Mann

scenariuszMeg LeFauve, Jon Zack

Gramy w terminie14.06-04.07.2024r.

Premiera w Polsce12.06.2024r.

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film "W głowie się nie mieści 2" to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza - Niepewność. A to dopiero początek zmian.